Novinky

Šelak

Dokonalá technika povrchové úpravy dřeva. Nazývá také se též "Francouzská politura". Začala se používat ve Francii, v době Ludvíka XIV. Šelak je přírodní živice, získávaná z výměšků červce lakového (Tachardia lacca). Vyskytuje se v Assamských lesích a vThaisku. Červec pomocí tohoto sekretu chrání své larvy před nepříznivými vlivy okolí. Aplikace politury mimořádně zvýrazňuje kresbu dřeva. Politura je poměrně tvrdá, barevně stálá a zdravotně nezávadná. Používá se zejména při restaurování starožitného nábytku, také jako základní a upevňovací nátěr při zlacení. Též má skvělé izolační vlastnosti. Před aplikací jsou šelakové vločky rozpouštěny v čistém lihu a roztok se nanáší v několika vrstvách štětcem, nebo polnou (tampon složený ze sepraného lněného plátna). Tato klasická restaurátorská metoda vyžaduje již značné zkušenosti. Výsledný povrch má nádherný, průzračný, vysoký lesk, který vyžaduje při užívání a údržbě jistou opatrnost. Dodáváme červený šelak, který je velmi čistý a odparafinovaný.
názevcena Kčpočet
šelak superior 250g. č. 810037 385,-
šelak superior 1000g. č. 810038 1 510,-

ISTOR AG,

je švýcarská firma, která byla založena v roce 1964 ve městě Frauenfeld. Je vynálezcem a výrobcem ISTOR Original SWISS SHARPENER ® . Brousek je 100% švýcarský produkt. Pro svou všestrannost působí vynikajícím dojmem jako nástroj pro ostření v domácnosti, na zahradě i v dílně. Těší se již celosvětovému uznání. Tupé nože, nůžky atd. už nemusí být vyhozeny. S ISTOR SWISS SHARPENER ® jsou opět ostré během několika vteřin. ISTOR je vhodný pro praváky i leváky. Skutečné tajemství je ve složení "brusného kamene" (sloučenina tvrdokovů). Je tvrdý jako diamant a má výjimečnou odolnost proti opotřebení. Rukojeť, která je vyrobena z hliníku, je extrémně lehká a poskytuje skvělou plochu pro tisk loga atd. Firma ISTOR SWISS SHARPENER ® poskytuje záruku 5 let na výrobní vady. Na světovém trhu je zbrusu nový brousek na ostření a broušení nástrojů, ISTOR SWISS DUPLEX SHARPENER®, 2 funkce v 1. Lze jím zbrousit zuby, poškozená ostří jakékoliv nože a naostřit je během několika sekund. Vyrobené 100% ve Švýcarsku.

Broušení provádíme jemným tlakem po obou stranách broušeného ostří. Úhel sklonu brousku k čepeli je 20 – 50° v závislosti na broušeném nástroji.
Nože s vroubkovaným, nebo zvlněným ostřím brousíme pouze z jedné strany.
Nůžky a zahradnické nůžky brousíme také z jedné strany.
Při použití ploché části diamantového brousku DUPLEX bruste krouživým pohybem stejně jako s brusným kamenem.

Istor STANDARD SWISS SHARPENER

Vhodný na menší čepele. Celková délka 10 cm
názevcena Kčpočet
Swiss Sharpener Standard, č. ISS 10 425,-

ISTOR AG

Istor PROFESIONAL SWISS SHARPENER

Istor PROFESIONAL SWISS SHARPENER Má větší brusnou hranu, vhodný pro větší nože, zahradnické nářadí, nůžky atd., celková délka 14 cm
názevcena Kčpočet
Swiss Sharpener Profesional, č. IPS 14 725,-

Istor DUPLEX SWISS SHARPENER

Vyvinut za spolupráce se švýcarskou firmou FELCO, která se zabývá zejména zahradnickým nářadím, jako jsou nůžky, sekery, kosy, nože sekaček atd. Na jedné straně brousku je stejná brusná část jako u Profesionála. Druhá strana je diamantem potažená ocel. Vhodná k odstranění vrubů a zářezů. Duplex je unikátní tím, že má dvě funkce. Broušení a ostření.
názevcena Kčpočet
Swiss Sharpener Duplex, č. IDS 19 1 025,-
Michal Molín | Písecká 1965/1 | Praha 3 - Vinohrady
tel/fax: +420 220 879 458 | mobil: +420 606 426 697
email: info@michalmolin.cz